Gmina Kuślin Gmina Kuślin

Gminne Dożynki w Chraplewie 2 września 2018 roku.

 (link otworzy duże zdjęcie)
Dożynki to wielkie święto wszystkich ludzi pracujących w rolnictwie. 2 września br., tą ważną, gminną uroczystość obchodzono w Chraplewie.
Wydarzenie rozpoczęło się od korowodu dożynkowego, który przeszedł ulicami pięknie przyozdobionej miejscowości. Nie zabrakło jeźdźców na koniach i sprzętu rolniczego. Na bryczkach, wozach drabiniastych i przyczepach, jechali zaproszeni goście, radni oraz delegacje wieńcowe. Pojawił się nawet zabytkowe traktory.
Po dotarciu na teren pałacowo-parkowy przy OHP, odbyła się dziękczynna msza święta polowa której przewodniczył Ks. Konrad Jędrzejczak, proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Brodach.
Kolejnym punktem programu był obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu DAMBEJK. Nie zabrakło otańczenia wieńca czy ludowych utworów. Starościna Dożynek pani Monika Dach oraz starosta pan Tomasz Hałas, przekazali chleb Wójtowi Gminy Kuślin Jerzemu Dziamskiemu z życzeniami, aby tego chleba nikomu nie zabrakło.
Po części obrzędowej nadszedł czas na część artystyczną, w którą płynnie wprowadził wszystkich dalej śpiewający zespół wokalny. Kolejnym punktem programu były animacje dla dzieci z grupą Mozaika. Już po chwili cały plac wypełnił się wymalowanymi i uśmiechniętymi pociechami. Gwiazdą tegorocznych dożynek był NORBI. Piosenkarz nie tylko dał pełen energii koncert, ale również z chęcią rozmawiał z fanami i nie odmawiał wspólnych zdjęć. Ostatnim punktem programu był występ Kapeli Podwórkowej Szczuny z Sulęcinka. Zespół swoimi utworami i bardzo wesołym prowadzeniem całego programu, rozgrzał publiczność przed zabawą taneczną. Zapraszał na nią DJ Hosso. Na placu pozostało wielu mieszkańców Gminy Kuślin i okolic, a zabawa trwała do godzin nocnych.
Uczestnicy Dożynek mogli na placu znaleźć stoiska sponsorów wydarzenia, otrzymać od nich porady oraz upominki. Dzięki firmie Kwiaciarnia Kwiatostan każdy mógł upleść swój własny wianek dożynkowy, a firmie Brosso zjeść pyszną grochówkę. Mieszkańcy Chraplewa przygotowali świeżo upieczone placki, pajdy chleba ze smalcem oraz ogórki. Atrakcji było sporo.
Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Kuślinie, Gminny Ośrodek Kultury w Kuślinie, OHP Chraplewo, Sołtys i Rada Sołecka w Chraplewie, OSP Chraplewo.
 
PARTNERZY: Secanim z Grupy Saria Polska, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., BHJ Polska, BS Duszniki, Indykpol, Brosso – Pasze, Nordzucker Polska S.A., Folwark Wąsowo, Piekarnia Cukiernia Laskowscy, PGNiG oddział Zielona Góra, Dwór Jansowo, Rol – Pol z Michorzewka, Kwiaciarnia Kwiatostan, Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Pielęgniarska Agnieszka Świderska.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Gminy, którzy przyczynili się do wyjątkowego wyglądu tego wydarzenia.
Zdjęcia autorstwa: Mirosława Górnego, Wiesława Banasia i pracowników Urzędu Gminy. Serdecznie dziękujemy :)

Opublikowano: 11 września 2018 11:21

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 291